vestuviu fotografasVestuvės

 

Vestuvių fotografavimą dažniausiai pradedame jau ankstyvą rytą. Susitinkame dar prieš nuotakai apsirengiant suknelę, fotografuojame nuotakos pasiruošimą - makiažą, laimingus artimųjų veidus, nuostabią baltą suknelę, batelius, žiedus ir visa kita, kas begalo svarbu šią ypatingą dieną. Per tą laiką po truputį susidraugaujam, jaunieji pripranta prie objektyvo ir atsipalaiduoja.

Šventės dieną svečiai taip pat nelieka nepastebėti, tačiau nepamirškite – šią dieną svarbiausi esate Jūs. Vestuvių diena paprastai pralekia labai greitai ir nuotakos neretai sako, kad tai buvo lyg greit prabėgęs sapnas, todėl neskubėkite... Visi darbai jau padaryti, todėl belieka džiaugtis šia diena. Pasirinkite 2 – 3 vietas fotografavimuisi, o jei vieta labai „fotogeniška“ gali užtekti ir vienos (vestuvių fotosesijai tinkamas vietas aptariame iš anksto ir pasirenkame atsižvelgiant į Jūsų norus). Neskirkite daug laiko važinėjimui – pavargsite. Jei kartu pasiimate ir svečius – pasirūpinkite jais. Pasiimkite užkandžių, o jei tuokiatės vėsesniu metų laikų – ir termosą. Pasirūpinkite tuo, kad svečiai turėtų ką veikti kol Jūs fotografuositės. Įspėkite apie spalvas, kurios dominuos per vestuves, jei turėsite pamerges – papasakokite apie jų sukneles. Jei plaukuose segėsite gyvas gėles - turėkite atsarginių, nes jų koteliai dažnai nulūšta. Pasirūpinkite "fotogeniška" rankų išvaizda - nepamirškite ir jaunikio. Rankos labai svarbios vestuvių dieną, juk jas papuošite žiedais.

 

Nenusiminkite jei užklups lietus. Tai Jūsų diena ir jokie nesklandumai neturi jos sugadinti. Iš anksto aptarsime planą "B" ir net lietui užklupus turėsime numatę vietas fotosesijai. Pasirūpinkite skėčiais – būtų puiku jei turėtumėt permatomą arba baltą skėtį, nes spalvoti skėčiai spalvotai „nudažo“ veidus. Turėkite patogius, patikrintus atsarginius batelius. Jie pravers ne tik tuomet, jei užklups lietus ir sušlapsite kojas, tačiau ir tuomet jei Jūsų bateliai ims trinti. Vestuvinius batelius prieš šventę būtinai panešiokite namuose. Jei esate truputį išprotėję, tuomet galite pasiimti ir spalvotus guminius – jie lietui lyjant atrodys šauniai.

 

Pabaigai – paprastas bet svarbiausias dalykas – norėkite fotografuotis. Tai viena iš svarbiausių Jūsų gyvenimo dienų. Tik nuotraukų pagalba galite sustabdyti laiką. Tik jos padės ir po 10 metų grįžti į šią dieną. Žinau, kad pozavimas iš pradžių gali pasirodyti rimtu iššūkiu, bet Jūs galite pasitikėti manimi - bendromis jėgomis mes sukursime šiltą istoriją apie Jūsų šventę :)

 

Labai mėgstu su jaunavedžiais susitikti prieš vestuves ir pagurkšnoti arbatėlę. Prie arbatos puodelio aptariame fotografavimo vietas, išsiaiškiname Jūsų norus. Labai svarbu rasti bendrą kalbą – mes turim tapti viena komanda jei norim pasiekti geriausių rezultatų. Tik taip vėliau žiūrėdami nuotraukas galėsite džiaugtis nuostabiais TOS dienos prisiminimais...

 

krikstynu fotosesijaKrikštynos

 

Fotografuojant krikštynas ypač svarbus šios šventės rytas – mažylio pabudimas, rengimas, batukų apavimas. Krikštynų metu ne mažiau už tėvelius svarbūs krikštatėviai, tad būtų šaunu jei jie atvyktų vos tik prasidėjus šventiniam pasiruošimui. Po jaukaus ryto namuose vykstame į ceremonijos vietą. Po ceremonijos reikėtų nepamiršti pačių artimiausių - vaikelį fotografuojame su seneliais, dėdėm ir tetom, na o po to su tėveliais, krikšto tėveliais ir žinoma su svarbiausiu šventės dalyviu išsiruošiame į fotosesiją. Fotosesijos vietą ir idėją aptariame iš anksto. Fotosesijai reiktų skirti maždaug valandą. Būtų šaunu jei pasiruoštumėt keletą vaikelio mėgstamų žaislų. Jie padėtų atkreipti dėmesį ir vaikučiui sukeltų šypseną. Labai svarbu kokio amžiaus mažylis krikštijamas - pagal tai planuojame fotosesijos eigą. Aptariant fotosesijos eigą kuo daugiau papasakokite apie šios šventės herojų – juk vieni vaikučiai labai drovūs ir geriau su jais pažindintis iš tolo, o su kitais priešingai – reikia aktyviai bendrauti ir tik taip užsimezga draugystė bei pasitikėjimas. Būtinai pasirūpinkite tuo, kad vaikelis pamiegotų pietų miego - priešingu atveju jam ši svarbi diena bus nelinksma ir fotografuotis jis visai nenorės... Šventės dieną stenkitės nedraugauti su čiulptuku. Fotosesija bus žaisminga ir smagi, Jūsų mažyliui tai bus lyg šaunus žaidimas, o Jums liks šilti nuotraukose užfiksuoti prisiminimai :)

 

Asmenine fotosesijaAsmeninė fotosesija

 

Fotosesija gali tapti puikia pramoga. Asmeninės fotosesijos metu linksmai leisime laiką – taškysimės vandeniu, gersime kavą, o galbūt sugalvosime kažką beprotiško. Nuotraukos bus asmeniškesnės jei fotosesijos metu atskleisite savo asmenybę. Jei mėgstate skaityti, tai pasiimkite keletą knygų. O galbūt važinėjate dviračiu ar turite išskirtinį augintinį?

 

Fotosesijos vietos parinkimas - atsakinga užduotis. Iš anksto aptariame tinkamiausias lokacijas fotosesijos idėjai įgyvendinti. Ne mažiau svarbu tinkamai parinkta apranga. Šiltuoju metų laiku nuotraukose gražiai atrodo gėlėti drabužiai, žiemą tinka balti arba raudoni drabužiai, rudeniui siūlyčiau rinktis ryškesnias spalvas, atitinkančias gamtos koloritą. Merginos eidamos į fotosesiją turėtų į rankinę įsimesti lūpų blizgesį ir matiškumą suteikiančią pudrą.

 Poros fotosesijaPoros fotosesija

 

Keliaujant į poros fotosesiją reikėtų nepamiršti iš anksto aptarti aprangą, kad ji tarpusavyje derėtų ne tik spalviškai, bet ir stilistiškai.  Derinti galima vienodus aksesuarus, tokius kaip vienodi šalikai ar sportiniai bateliai. Kitas derinimo variantas - spalviškai suderintas aprangos komplektas su pasirinkta vyraujančia spalva. Poros fotosesijai nereikėtų rinktis pernelyg margų derinių, Naturaliausios ir šilčiausios nuotraukos yra tokios, kuriose esate Jums reikšmingoje vietoje arba užsiimate mėgstama veikla. Fotosesijos lokaciją ir idėjas aptariame iš anksto. Eidami į fotosesiją pasiimkite Jums brangių daiktų – Jo dovanotą puodelį ar Jos dovanotą kaklaraištį. Fotografijos atrodo savitai ir įdomiai kiekvienu metų laiku - tiek žiemą vaikštinėjant po "pasakų" mišką, tiek vasarą braidant po upę :) Kartu suklursime šiltą, jaukią istoriją, pasakojančią apie Jūsų meilę.

seimos fotosesija

 

Šeimos fotosesija

 

Besiruošdami fotosesijai nepamirškite tarpusavyje suderinti drabužių. Nereikėtų primaišyti pernelyg daug skirtingų spalvų, rizikinga rinktis margus spalvinius derinius. Būtų šaunu jei pasirinktumėte temą fotosesijai. Jei turite hobį, kurį dievina visa šeima, tuomet pasiimkite aksesuarų, kurie būtų su juo susiję. Jei turite augintinių būtinai juos pasiimkite kartu! Šeimos fotosesijos nuotraukos taip pat gali tapti puikiu atviruku Jūsų draugams ir artimiesiems. Jaukiai ir šiltai atrodo fotografijos, susijusios su didžiosiomis šventėmis – Kalėdomis, Vėlykomis.

 

Tikiu, kad Jūsų namuose yra daugybė daiktų, kurie ne tik puikiai atrodys kadre, bet ir bus svarbūs Jūsų šeimai – per vestuves iš senelių gautas spalviungas servizas, tinkamas piknikui gamtoje ar užtiesalas, kuriuo apsiautę parsivežėte namo naują šeimos narį...

nestukes fotosesijaNėštukės fotosesija

 

Geriausias laikas fotografuoti augantį pilvelį yra 7-8 nėštumo mėnesiai. Būsimoji mamytė žaviausiai atrodo su pilvuką išryškinančiais šviesių spalvų drabužiais (ypač tinka balta spalva). Į fotosesiją patarčiau atsinešti keletą daiktelių, kurie bus skirti laukiamam mažyliui – nebaigtą megzti batuką, mažyčius šliauštinukus, močiutės dovanotą meškiuką... Pasikvieskite į nėščiosios fotosesiją ir būsimą tėvelį. Jei jau turite vaikučių, tuomet ir juos įtrauksimes į žaismingą ir jaukią laukimo fotosesiją :)  Nuostabiai atrodo nuotraukos gamtoje, tačiau fotosesijai puikiai tinka ir Jūsų namai ar fotostudija. 

 

naujagimio fotografavimasNaujagimio fotosesija

 

Mažylio fotosesiją skubame planuoti tuomet, kai jis dar daug miega ir kai jo mažutės pėdutės vis dar lengvai pasislepia mamos delne. Toks stebuklingas laikas yra kai jis skaičiuoja pirmąsias savo dieneles, tad vos tik gimus kūdikėliui skubėkite susisiekti su fotografu. Šaunu būtų fotosesiją suplanuoti per pirmąsias dvi savaites - kuo ankščiau, tuo geriau :) Belaukdami mažylio galite pasiruošti aksesurų - kepurėlę su meškučio ausim (galbūt močiutės megztą?), kailinį ar megztą užklotėlį, galvajuosčių mergytėms. Visiškai nepergyvenkite jei nespėsite pasiruošti - pasirūpinu visais fotosesijai reikalingais aksesuarais ir pas Jus į svečius atvykstu su pilnu krepšiu :)  Naujagimio fotosesija turėtų vykti šviesiausiame Jūsų namų kambaryje, nes fotografuosimės natūralioje šviesoje. Kambaryje turėtų būti 27 laipsniai šilumos, tad nepamirškite kambario pašildyti net jei fotosesija vyksta šiltuoju metų laiku.

mergvakario fotosesijaMergvakaris

 

Mergvakario fotosesijos nederėtų nukelti į vakarą, nes nėra nieko gražesnio už natūralią dienos šviesą. Fotografavimuisi skirkite ne mažiau kaip 1 val - tai bus puiki pramoga tiek Jums, tiek būsimai nuotakai, kuri prieš vestuves galės pasitreniruoti ir pasimokyti pozavimo subtilybių. Fotosesijos vietą parinksime pagal mergvakario temą. Būtų šaunu jei pasiimtumėt linksmų detalių, pagyvinančių nuotraukas ir derančių prie Jūsų aprangos bei fotosesijos idėjos - spalvingų guminių, jei fotosesiją planuojate šalia vandens, braškių, jei ketinate surengti pikniką. Iš anksto įspėkite apie mergvakaryje dalyvaujančių merginų skaičių.