vestuviu fotografasVestuvės

 

Jūsų didžiąją vestuvių dieną būsiu su Jumis nuo pačios pradžios. Įamžinsiu nuotakos pasiruošimą - makiažą, laimingus artimųjų veidus, nuostabią baltą suknelę, batelius, žiedus, kurie netrukus puoš laimingų jaunavedžių rankas... Per tą laiką po truputį susidraugausim, Jūs priprasit prie objektyvo. Svečiai taip pat neliks nepastebėti, tačiau nepamirškite – šią dieną svarbiausi esate Jūs. Vestuvių diena paprastai pralekia labai greitai ir nuotakos neretai sako, kad tai buvo lyg greit prabėgęs sapnas, todėl neskubėkite... Visi darbai jau padaryti, todėl belieka džiaugtis šia diena. Pasirinkite 2 – 3 vietas fotografavimuisi, o jei vieta labai „fotogeniška“ gali užtekti ir vienos (vestuvių fotosesijai tinkamas vietas rekomenduosiu). Neskirkite daug laiko važinėjimui – pavargsite. Jei kartu pasiimate ir svečius – pasirūpinkite jais. Pasiimkite užkandžių, o jei tuokiatės vėsesniu metų laikų – ir termosą. Pasirūpinkite tuo, kad svečiai turėtų ką veikti kol Jūs fotografuositės. Įspėkite apie spalvas, kurios dominuos per vestuves, jei turėsite pamerges – papasakokite apie jų sukneles. Jei jus lydės pamergės ir pabroliai – įspėkite apie lydinčių porų skaičių. Jei plaukuose segėsite gyvas gėles - turėkite atsarginių, nes jų koteliai dažnai nulūšta. Pasirūpinkite "fotogeniška" rankų išvaizda - nepamirškite ir jaunikio. Rankos labai svarbios vestuvių dieną, juk jas papuošite žiedais...

 

Nenusiminkite jei užklups lietus. Tai Jūsų diena ir jokie nesklandumai neturi jos sugadinti. Lietui aš būsiu pasiruošusi – pasiruoškite ir Jūs, tuomet galėsime tęsti vestuvių fotosesiją. Jei planuojate fotografuotis gamtoje, tuomet rinkitės tokią vietą, kurioje būtų kur pasislėpti nuo lietaus. Pasirūpinkite skėčiais – būtų puiku jei turėtumėt baltą skėtį, nes spalvoti skėčiai spalvotai „nudažo“ veidus. Vis tik ne visi skėčiai turi būti balti. Jei Jūsų svečiai turės spalvotus skėčius, tuomet jie pagyvins nuotraukas ir atrodys puikiai. Turėkite patogius, patikrintus atsarginius batelius. Jie pravers ne tik tuomet, jei užklups lietus ir sušlapsite kojas, tačiau ir tuomet jei Jūsų bateliai ims trinti. Vestuvinius batelius prieš vestuves būtinai panešiokite namuose. Jei esate truputį išprotėję, tuomet galite pasiimti ir spalvotus guminius – jie lietui lyjant atrodys šauniai.

 

Pabaigai – paprastas bet svarbiausias dalykas – norėkite fotografuotis. Tai viena iš svarbiausių Jūsų gyvenimo dienų. Tik nuotraukų pagalba galite sustabdyti laiką. Tik jos padės ir po 10 metų grįžti į šią dieną. Žinau, kad nejauku – tas objektyvas toks didelis ir visai neaišku ką veikti atsistojus prieš jį... Bet Jūs galite pasitikėti manimi - bendromis jėgomis mes sukursime šiltą istoriją apie Jūsų šventę :)

 

Labai mėgstu su jaunavedžiais susitikti prieš vestuves ir pagurkšnoti arbatėlę. Prie arbatos puodelio aptariame fotografavimo vietas, išsiaiškiname Jūsų norus. Labai svarbu rasti bendrą kalbą – mes turim tapti viena komanda jei norim pasiekti geriausių rezultatų. Tik taip vėliau žiūrėdami nuotraukas galėsit džiaugtis nuostabiais TOS dienos prisiminimais...

 

krikstynu fotosesijaKrikštynos

 

Ypač svarbus šios šventės rytas. Reikia nepraleisti nė vienos akimirkos – mažylio pabudimo, rengimo, batukų apavimo... Krikštynų metu labai svarbūs krikšto tėveliai, tad būtų šaunu jei jie atvyktų ankščiau ir padėtų ruoštis - tuo pačiu pakliūtų "į kadrą" :) Po pasiruošimo vykstame į ceremonijos vietą, fotografuojam aplinką ir žinoma pačią ceremoniją. Po ceremonijos vaikelį fotografuojame su seneliais, dėdėm ir tetom, na o po to su tėveliais, krikšto tėveliais ir žinoma su svarbiausiu šventės dalyviu išsiruošiame į fotosesiją. Fotosesijos vietą ir idėją aptariame iš anksto, konsultuoju ir padedu ją išsirinkti. Fotosesijai reiktų skirti maždaug valandą. Būtų šaunu jei pasiruoštumėt keletą vaikelio mėgstamų žaislų. Jie padėtų atkreipti dėmesį ir vaikučiui sukeltų šypseną. Iš anksto praneškite kokio amžiaus vaikelis, pagal tai derinsiu dekoracijas. Papasakokite ką jau mokate – stovite, sėdite o gal jau ir vaikštote. Kuo daugiau papasakokite apie šios šventės herojų – juk vieni vaikučiai labai drovūs ir geriau su jais pažindintis iš tolo, o su kitais priešingai – reikia aktyviai bendrauti ir tik taip užsimezga draugystė ir pasitikėjimas. Būtinai pasirūpinkite tuo, kad vaikelis pamiegotų pietų miego - priešingu atveju jam ši svarbi diena bus nelinksma ir fotografuotis jis visai nenorės... Šventės dieną stenkitės nedraugauti su čiulptuku. Fotosesija bus žaisminga ir smagi. Jūsų mažyliui tai bus lyg šaunus žaidimas, o Jums liks šilti nuotraukose užfiksuoti prisiminimai :)

 

Asmenine fotosesijaAsmeninė fotosesija

 

Fotosesija gali tapti puikia pramoga. Asmeninės fotosesijos metu linksmai leisime laiką kartu – taškysimės vandeniu, gersime kavą, o galbūt sugalvosime kažką beprotiško. Nuotraukos atrodys nuostabiai jeigu fotosesijos metu atskleisite savo asmenybę. Grojate gitara? Tuomet pasiimkite gitarą. Jei mėgstate skaityti, tai pasiimkite keletą knygų. O galbūt važinėjate dviračiu? Tarkitės su manimi - padėsiu apsispręsti ką pasiimti. Šiltuoju metų laiku nuotraukose gražiai atrodo gėlėti drabužiai, žiemą tinka balti arba raudoni drabužiai, rudeniui siūlyčiau rinktis ryškesnias spalvas. Fotosesijos nuotraukos bus įdomesnės tuomet, jei fotosesija turės idėją – aš mielai pagelbėsiu ją galvojant. Merginos eidamos į fotosesiją turėtų į rankinę įsimesti lūpų blizgesį ir pudrą.

Poros fotosesijaPoros fotosesija

 

Poros elegantiškai atrodo tuomet kai susiderina drabužius ar aksesuarus. Galbūt turite vienodus šalikus? O gal Jūsų batų spalva derės su išrinktojo marškinėliais? Yra daugybė dalykų, kuriuos galėsite veikti fotosesijos metu – galbūt kepsite pyragą, o gal tiesiog vaikštinėsite po parką. Eidami į fotosesiją pasiimkite Jums brangių daiktų – Jo dovanotą puodelį ar Jos dovanotą kaklaraištį. Fotografijos atrodo savitai ir įdomiai kiekvienu metų laikų. Pasitarkite su fotografu – padėsiu Jums sukurti istoriją, pasakojančią apie Jūsų meilę :)

seimos fotosesija Šeimos fotosesija

 

Besiruošdami fotosesijai nepamirškite suderinti drabužių. Būtų šaunu jei pasirinktumėte temą (galbūt visi būsite jūreiviais su dryžuotais marškinėliais?). Jei turite hobį, kurį dievina visa šeima, tuomet pasiimkite aksesuarų, kurie būtų su juo susiję. Jei turite augintinių būtinai juos pasiimkite kartu! Šeimos fotosesijos nuotraukos taip pat gali tapti puikiu atviruku Jūsų draugams ir artimiesiems. Nuostabiai atrodo nuotraukos, susijusios su didžiosiomis šventėmis – Kalėdomis, Vėlykomis... Tikiu, kad Jūsų namuose yra daugybė daiktų, kurie ne tik puikiai atrodys kadre, bet ir bus svarbūs Jūsų šeimai – per vestuves iš senelių gautas spalviungas servizas ar dekis, kuriuo apsisiautę parsivežėte namo naują šeimos narį...

nestukes fotosesijaNėštukės fotosesija

 

Geriausias laikas fotografuotis 7-8 nėštumo mėnesiai. Būsimoji mamytė žaviausiai atrodo su pilvuką išryškinančiais šviesių spalvų drabužiais (ypač tinka balta spalva). Į fotosesiją patarčiau atsinešti keletą daiktelių, kurie bus skirti laukiamam mažyliui – nebaigtą megzti batuką, mažyčius šliauštinukus, žaisliuką ar kokį kitą mielą niekutį. Jei mažylis, kurio laukiate, jau turi broliuką ar sesutę, tuomet būtų šaunu padaryti keletą kadrų ir su jais. Nuostabiai atrodo nuotraukos gamtoje, tačiau fotosesijai puikiai tinka ir Jūsų namai, kuriuose jausitės jaukiai.

 

naujagimio fotografavimasNaujagimio fotosesija

 

Mažutis kūdikėlis mieliausiai atrodo tuomet, kai jam beprotiškai reikia, kad mama būtų šalia, kai jis daug miega ir kai jo mažutės pėdutės vis dar lengvai pasislepia mamos delne. Toks stebuklingas laikas yra kai jam sukanka maždaug 1-2 savaitės. Kūdikėliui labai tiks kepurėlė (galbūt močiutės megzta?), šalikėlis ar koks kitas aksesuaras. Basa kojytė atrodys begalo mielai. Naujagimio fotosesija turėtų vykti šviesiausiame namų kambaryje, nes fotografuosimės natūralioje šviesoje. Kambaryje turėtų būti maždaug 27 laipsniai šilumos.

mergvakario fotosesijaMergvakaris

 

Mergvakario fotosesijos nederėtų nukelti į vakarą, nes nėra nieko gražesnio už natūralią dienos šviesą. Fotografavimuisi skirkite ne mažiau kaip 1 val - tai bus puiki pramoga tiek Jums, tiek būsimai nuotakai, kuri prieš vestuves galės pasitreniruoti ir pasimokyti pozavimo subtilybių. Fotosesijos vietą parinksime pagal mergvakario temą. Būtų šaunu jei pasiimtumėt linksmų detalių, pagyvinančių kadrą - spalvingų guminių, braškių ar muilo burbulų. Iš anksto įspėkite apie mergvakaryje dalyvaujančių merginų skaičių.